2020 yılının Kasım ayında başlayan şaraphane inşaatı 8 ay gibi kısa bir sürede Ağustos 2021 yılında tamamlanmış ve aynı ay ilk defa Kuzubağ Şaraphanesi’nde üretim başlamıştır. 

Yaklaşık 3000 metrekarelik bir arsanın üzerinde ve bağların tam kalbinde yer alan Kuzubağ şaraphanesi tamamı brüt beton bir binadır ve mimari tasarımda Deniz Çağlar Duman, peyzaj ve çevre düzenlemesinde DS Mimarlık ve iç mimaride ise Shape Mimarlık olmak üzere 3 mimari ortak tarafından tasarlanmıştır.

2021 yılında ilk defa üretim yapılan ve toplam 60 bin litre şarap üretimi yapan Kuzubağ’ın yıllık kapasitesi 350 bin litredir. Çal, Denizli’ye yapılan bu şaraphane yatırımı, bölgenin sadece kaliteli şarap üretimi konusunda değil aynı zamanda bir önoturizm destinasyonu olarak da çok değerli olduğunu göstermek ve herkese tanıtmayı da kendine misyon edinmiştir. Bin yıldır üzüm üretilen bu coğrafyanın bir önoturizm rotası ile taçlanmasını da hedefleyen Kuzubağ, bölgede bulunan diğer 3 şaraphane (Küp, Erdel, Lermonos) ile birlikte Çal Bağ Yolu’nu da 2022 yılı itibariyle hayata geçirmiştir.